01.02.2016
СПОРТСКИ УСПЕХ СРПСКИХ МИРОВЊАКА

SPORTSKI USPEH SRPSKIH MIROVNjAKAУ далекој Централноафричкој Републици, српски војни санитет не остварује добре резултате само у операционој сали и лекарским ординацијама, већ је то наставио и на спортским теренима. Фудбалска екипа српског контингента имала је 30. јануара своју прву, пријатељску и међународну фудбалску утакмицу. Са друге стране замишљене линије центра терена, била је екипа домаћина сусрета, инжињеријске јединице индонежанског контингента.

Пре почетка утакмице, српски тим се прикључио традиционалном плесу индонежанске селекције који је истовремено представљао и „загревање“ играча оба тима. Прво полувреме завршено је вођством индонежанског тима од 2:0. У другом полувремену, уз појачање из редова индонежанске јединице у виду команданта контингента поптпуковника Дендена Сумарлина, српски тим је консолидовао редове. Уз добре партије фармацеута мајора Саше Младеновића, превентивца SPORTSKI USPEH SRPSKIH MIROVNjAKAзаставника Дејана Павловића и старијег водника падобранца Славише Алексића, уз борбеност свих чланова и бравурозних одбрана голмана, инструментара старијег водника Владице Стаменковића, српски тим је успео да преокрене резултат и на крају победи са 3:2!

Утакмица је протекла у пријатељској и фер спортској атмосфери, уз громогласно навијање и бубњеве индонежанске јединице, а утакмицу су посматрали и локални продавци.

Овим спортским сусретом, настављена је сарадња са индонежанским контингентом која је започета још доласком прве ротације српских мировњака у срце Африке, а чија је једна од јединица, заједно са припадницима прве ротације нашег контингента, изградила УН базу „Морава“ у којој је сада размештен српски контингент.